O nas

Kim jesteśmy? Atticus - kameralna szkoła językowa (Warszawa)

szkoła językowa warszawa o nas

Atticus to kameralna szkoła językowa (Warszawa), mająca obecnie swoją siedzibę na Ursynowie. Powstała w 2018r. i od tamtego czasu prężnie rozwija swoją działalność w dzielnicy.

Powstanie Szkoły językowej Atticus

Cześć! Nazywam się Monika Wronowska i jestem założycielką i właścicielką Szkoły Języków Obcych Atticus, a także jej dyrektorem, metodykiem i jedną z lektorek i lektorów 🙂

Pomysł założenia własnej szkoły językowej w Warszawie był ze mną od zawsze. Już we wczesnym dzieciństwie marzyłam o karierze związanej z edukacją językową. Zapał do nauczania odziedziczyłam prawdopodobnie po mamie, która jest nauczycielką, a języki obce fascynowały mnie ze względu na zagraniczną telewizję, którą oglądałam, gdy miałam około 5 lat. 

Z wielką pasją uczyłam się najpierw języka angielskiego. Lekcje w szkole, a nawet dodatkowe lekcje angielskiego nie zaspokajały mojego pragnienia zdobywania wiedzy, więc w dużej mierze uczyłam się samodzielnie, wypracowując sobie tym samym skuteczne metody nauki własnej, które wiele lat później mogłam przełożyć na pracę z moimi kursantami. Dzięki samodzielnej nauce i inicjatywie, jaką w nią wkładałam, miałam okazję obserwować na sobie, jak przebiega proces opanowywania języka. Teraz uczę tak, jak sama chciałabym być uczona 🙂

Angielski to nie jedyny język, jakiego miałam przyjemność się uczyć. W dzieciństwie moim drugim szkolnym językiem był rosyjski. W liceum rozpoczęłam przygodę z niemieckim, który pochłonął mnie tak bardzo, że ukończyłam germanistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Przez pewien czas studiowałam również romanistykę z językiem francuskim. W trakcie studiów uczęszczałam na dodatkowe zajęcia z hiszpańskiego.

Dzięki tak dużej różnorodności języków, których się uczyłam na różnych etapach życia, świetnie zdaję sobie sprawę ze specyfiki każdego z nich, co bardzo pozytywnie przekłada się na moja pracę jako metodyk. Potrafię również wczuć się w osobę uczącą się tych języków i dobrać materiały dydaktyczne oraz zaplanować przebieg kursu w jak najskuteczniejszy sposób.

Moja własna szkoła językowa w Warszawie - moje marzenie

Moją przygodę z nauczaniem języków obcych zaczęłam pomagając pro bono moim szkolnym rówieśnikom. Zawsze, gdy ktoś miał problemy z jakimś językowym zagadnieniem, kierował się z prośbą o wyjaśnienie do mnie. Zauważyłam, że wyjaśnianie gramatycznych zawiłości sprawia mi ogromną satysfakcję, więc zaczęłam się zastanawiać, jak przekazywać wiedzę, którą mam, w taki sposób, aby druga osoba mogła ją jak najefektywniej przyswoić. Wtedy nie byłam jeszcze tego świadoma, a moja własna szkoła językowa w Warszawie była tylko marzeniem, ale to były pierwsze próby wypracowania mojej własnej metodyki nauczania języków obcych.

W trakcie studiów nawiązałam współpracę z kilkoma szkołami językowymi w Warszawie. Po jakimś czasie założyłam jednoosobową działalność i udzielałam w jej ramach korepetycji. Żadne z powyższych rozwiązań nie satysfakcjonowało mnie w stu procentach i nie czułam się spełniona. Nie zgadzałam się z polityką niektórych szkół językowych oraz z narzuconymi przez nie metodami nauczania, które okazywały się nieskuteczne. Prowadzenie lekcji z dojazdem do kursanta ograniczało mnie w kwestii doboru zadań wymagających infrastruktury takiej jak, na przykład tablice interaktywne.

W 2018r. powiedziałam sobie, że to jest ten moment. Nadszedł czas na założenie mojej własnej szkoły językowej w Warszawie, w której będę mogła uczyć w sposób, który uważam za najbardziej efektywny. Kilka miesięcy później stało się i powstała Szkoła Języków Obcych Atticus – kameralna szkoła językowa Warszawa-Ursynów.

Dlaczego Atticus to tak kameralna szkoła językowa w Warszawie?

Unikamy modelu masowej szkoły językowej. Pragniemy, aby w miarę rozwoju nasze kolejne placówki miały charakter niewielkich filii tak, żeby metodycy odpowiedzialni za poszczególne oddziały nie byli przeciążeni pracą i wraz z lektorami oferowali najwyższą jakość usług. 

Kursy językowe w wielkich kilkunasto- lub kilkudziesięcioosobowych grupach są dla nas nie do przyjęcia. Miałam okazję najpierw jako osoba ucząca się uczestniczyć w lekcjach w tak licznych grupach, a później jako lektorka prowadzić zajęcia w takim modelu i mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że to się absolutnie nie sprawdza. Z moich wieloletnich obserwacji wynika, że maksymalna liczebność grupy, w której nauka pozostaje skuteczna i wystarczająco intensywna to 5 osób.

Z tego względu zdecydowaliśmy się prowadzić lekcje w niewielkim lokalu, zapewniającym spokój i ciszę oraz przyjemną atmosferę pozytywnie wpływającą na koncentrację w trakcie nauki.

Wierzymy, że otoczenie, w jakim człowiek się uczy ma duże znaczenie dla efektywności tego procesu. Lekcje z dojazdem do domu lub lekcje językowe prowadzone w szkole Twojego dziecka są z pewnością wygodne, ale mają dwie ogromne wady. Po pierwsze, takie miejsca często nie gwarantują niezbędnej infrastruktury – tablic interaktywnych, sprzętu audio, internetu. Po drugie – nie sprzyjają koncentracji. Dziecko, które spędza kilka godzin dziennie w tej samej szkolnej ławce nie ma ochoty być tam również po lekcjach na zajęciach dodatkowych. Jest rozkojarzone, a nauka traci na wartości. Mając te czynniki na uwadze, przystosowaliśmy nasz lokal tak, że spełnia wymagania zarówno dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Nie boimy się inwestować w infrastrukturę ułatwiającą naukę języków. Niskobudżetowym rozwiązaniom mówimy zdecydowane NIE!

Stanie się najlepszą szkołą językową w Warszawie, czyli nasza misja

Za cel postawiliśmy sobie zostanie najlepszą, czyli najskuteczniejszą szkołą językową w Warszawie.

Moją osobistą misją jako lektorki języków obcych oraz właścicielki szkoły, a zarazem misją  Szkoły Języków Obcych Atticus jest skuteczne szerzenie wiedzy i przekazywanie umiejętności językowych kolejnym pokoleniom. Edukacja, zwłaszcza językowa, zawsze była dla mnie priorytetem. Pragnę wprowadzić ją na zupełnie nowy, najwyższy poziom.

Zastanawiasz się, czym się kierować wybierając szkołę językową? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak wybrać najlepszą szkołę językową w Warszawie!

Sprawdź opnie naszych kursantów!

Ewa Ksokowska
Ewa Ksokowska
2020-07-09
Szkoła absolutnie godna polecenia. Miejsce fajne, dobrze zorganizowane. Jeśli chodzi o naukę niezastąpiona pani Monika!!! Mój syn uczy się już dwa lata, robi postępy a na lekcji z panią Moniką mógłby siedzieć i dwie godziny. Formalne sprawy - umowa, jasno i konkretnie opisana współpraca, na bieżąco informacja o omawianym materiale i postępach.
Paulina Pacholczak
Paulina Pacholczak
2020-06-26
Bardzo polecam szkołę Atticus! Zaangażowani lektorzy, świetne wyposażenie i atmosfera, ciekawe i zróżnicowane metody nauczania. To najlepsze miejsce do nauki języków obcych dla osób w każdym wieku.
Aleksandra Grębska
Aleksandra Grębska
2020-06-15
Polecam, polecam i jeszcze raz polecam. Córka bardzo chętnie uczęszcza na lekcje językowe. Panuje tam miła atmosfera, a dzięki ciekawie prowadzonym zajęciom szybko przyswaja wiedzę.
Magda
Magda
2020-04-08
Bardzo otwarte i przyjazne podejście. W ciężkim okresie szkoła podołała zorganizowaniu zajęć online. Zajęcia są zróżnicowane, intensywne. Lektor Grzegorz zawsze bardzo wnikliwie odpowiada na moje pytania, dodatkowo szczególnie zwraca uwagę na błędy w wymowie na czym mi zależało. Polecam 🙂
Agnieszka Pawłowska
Agnieszka Pawłowska
2020-04-03
Profesjonalna szkoła godna polecenia. Moja córka uczęszcza od roku i jest bardzo zadowolona ja jako rodzic również. Fajne podejście do ucznia rozmowa ,tlumaczenie i słuchanie .Dobry kontakt nauczyciela z uczniem i rodzicem . I co też jest ważne cena atrakcyjna 🙂 Córka do szkólki trafiła z polecenia kolezanki 🙂