O nas

Kim jesteśmy?

Atticus to kameralna szkoła językowa – Warszawa, Ursynów to nasza obecna siedziba. Placówka powstała w 2018 roku i od tamtego czasu prężnie rozwija swoją działalność w dzielnicy.

Powstanie Szkoły językowej Atticus

Cześć! Nazywam się Monika Wronowska i jestem założycielką oraz właścicielką Szkoły Języków Obcych Atticus, a także jej dyrektorem, metodykiem i członkiem zespołu lektorów 🙂.

Pomysł założenia własnej szkoły językowej w Warszawie był ze mną od zawsze. Już we wczesnym dzieciństwie marzyłam o karierze związanej z edukacją językową. Zapał do nauczania odziedziczyłam prawdopodobnie po mamie, która jest nauczycielką, a języki obce fascynowały mnie ze względu na zagraniczną telewizję, którą oglądałam, gdy miałam około 5 lat.

Z wielką pasją uczyłam się języków obcych, najpierw języka angielskiego. Jednak lekcje w szkole, a nawet zajęcia dodatkowe nie zaspokajały mojego pragnienia zdobywania wiedzy, więc w dużej mierze uczyłam się samodzielnie. Wypracowałam sobie w ten sposób skuteczne metody nauki własnej, które wiele lat później mogłam przełożyć na pracę z moimi kursantami. Dzięki samodzielnej nauce i inicjatywie, jaką w nią wkładałam, miałam okazję obserwować na sobie, jak przebiega proces opanowywania języka. Teraz uczę tak, jak sama chciałabym być uczona 🙂.

Angielski to nie jedyny język, jakiego miałam przyjemność się uczyć. W dzieciństwie moim drugim szkolnym językiem był rosyjski. W liceum rozpoczęłam przygodę z niemieckim, który pochłonął mnie tak bardzo, że ukończyłam germanistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Przez pewien czas studiowałam również romanistykę z językiem francuskim. W trakcie studiów uczęszczałam na dodatkowe zajęcia z hiszpańskiego.

Dzięki tak dużej różnorodności języków, których się uczyłam na różnych etapach życia, świetnie zdaję sobie sprawę ze specyfiki każdego z nich. To bardzo pozytywnie przekłada się na moją pracę jako metodyk. Potrafię również wczuć się w sytuację osoby uczącej się tych języków i dobrać materiały dydaktyczne oraz zaplanować przebieg kursu w jak najskuteczniejszy sposób. Własna szkoła językowa w Warszawie (Ursynów) to marzenie, które udało mi się spełnić.

Dlaczego Atticus to tak kameralna szkoła językowa w Warszawie?

To, co wyróżnia naszą szkołę językową w Warszawie (Ursynów) to unikanie modelu masowego. Pragniemy, aby w miarę rozwoju nasze kolejne placówki miały charakter niewielkich filii, tak żeby metodycy odpowiedzialni za poszczególne oddziały nie byli przeciążeni pracą i wraz z lektorami oferowali najwyższą jakość usług.

Kursy językowe w wielkich, kilkunasto- lub kilkudziesięcioosobowych grupach są dla nas nie do przyjęcia. Miałam okazję najpierw jako osoba ucząca się uczestniczyć w lekcjach w tak licznych grupach, a później jako lektorka prowadzić zajęcia w takim modelu i mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że to się absolutnie nie sprawdza. Z moich wieloletnich obserwacji wynika, że maksymalna liczebność grupy, w której nauka pozostaje skuteczna i wystarczająco intensywna, to 5 osób.

Z tego względu zdecydowaliśmy się prowadzić lekcje w niewielkim lokalu, zapewniającym spokój, ciszę oraz przyjemną atmosferę pozytywnie wpływającą na koncentrację w trakcie nauki.

Wierzymy, że otoczenie, w jakim człowiek się uczy, ma duże znaczenie dla efektywności tego procesu. Lekcje z dojazdem do domu lub lekcje językowe prowadzone w szkole Twojego dziecka są z pewnością wygodne, ale mają dwie ogromne wady. Po pierwsze, takie miejsca często nie gwarantują niezbędnej infrastruktury – tablic interaktywnych, sprzętu audio, internetu. Po drugie – nie sprzyjają koncentracji.

Dziecko, które spędza kilka godzin dziennie w tej samej szkolnej ławce, nie ma ochoty być tam również po lekcjach na zajęciach dodatkowych. Jest rozkojarzone, a nauka traci na wartości. Mając te czynniki na uwadze, przystosowaliśmy nasz lokal tak, że spełnia wymagania zarówno dzieci oraz młodzieży, jak i dorosłych. Nie boimy się inwestować w infrastrukturę ułatwiającą naukę języków. Niskobudżetowym rozwiązaniom mówimy zdecydowane NIE!

Najskuteczniejsza szkoła językowa w Warszawie – naszym głównym celem jest to, aby nią zostać.

Zastanawiasz się, czym się kierować wybierając szkołę językową? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak wybrać najlepszą szkołę językową w Warszawie!

Sprawdź opnie naszych kursantów!

Ewa Ksokowska
Ewa Ksokowska
2020-07-09
Szkoła absolutnie godna polecenia. Miejsce fajne, dobrze zorganizowane. Jeśli chodzi o naukę niezastąpiona pani Monika!!! Mój syn uczy się już dwa lata, robi postępy a na lekcji z panią Moniką mógłby siedzieć i dwie godziny. Formalne sprawy - umowa, jasno i konkretnie opisana współpraca, na bieżąco informacja o omawianym materiale i postępach.
Paulina Pacholczak
Paulina Pacholczak
2020-06-26
Bardzo polecam szkołę Atticus! Zaangażowani lektorzy, świetne wyposażenie i atmosfera, ciekawe i zróżnicowane metody nauczania. To najlepsze miejsce do nauki języków obcych dla osób w każdym wieku.
Aleksandra Grębska
Aleksandra Grębska
2020-06-15
Polecam, polecam i jeszcze raz polecam. Córka bardzo chętnie uczęszcza na lekcje językowe. Panuje tam miła atmosfera, a dzięki ciekawie prowadzonym zajęciom szybko przyswaja wiedzę.
Magda
Magda
2020-04-08
Bardzo otwarte i przyjazne podejście. W ciężkim okresie szkoła podołała zorganizowaniu zajęć online. Zajęcia są zróżnicowane, intensywne. Lektor Grzegorz zawsze bardzo wnikliwie odpowiada na moje pytania, dodatkowo szczególnie zwraca uwagę na błędy w wymowie na czym mi zależało. Polecam 🙂
Agnieszka Pawłowska
Agnieszka Pawłowska
2020-04-03
Profesjonalna szkoła godna polecenia. Moja córka uczęszcza od roku i jest bardzo zadowolona ja jako rodzic również. Fajne podejście do ucznia rozmowa ,tlumaczenie i słuchanie .Dobry kontakt nauczyciela z uczniem i rodzicem . I co też jest ważne cena atrakcyjna 🙂 Córka do szkólki trafiła z polecenia kolezanki 🙂