Języki, których uczymy w naszej szkole

szkoła językowa warszawa języki

Atticus to wyjątkowe miejsce stworzone z pasji do dzielenia się wiedzą – to kameralna szkoła językowa (Warszawa). Języki, w których nauczaniu się specjalizujemy, to angielski, hiszpański i niemiecki.

Nauka angielskiego

Język angielski zdecydowanie wiedzie prym wśród najchętniej wybieranych języków obcych. Nic w tym dziwnego, gdyż trudno nam sobie wyobrazić funkcjonowanie w dzisiejszym świecie i korzystanie z jego dobrodziejstw bez znajomości angielskiego. Język ten otacza nas ze wszystkich stron. Mamy z nim kontakt w pracy. Co więcej, umiejętność porozumiewania się po angielsku w stopniu co najmniej komunikatywnym jest często jednym z warunków, jakie musi spełniać kandydat na pracownika.

W czasie wolnym również mamy niejednokrotnie do czynienia z językiem angielskim. Posługujemy się nim podczas zagranicznych wyjazdów, ale nie tylko. Znajomość tego języka otwiera przed nami wiele nowych możliwości spędzania wolnego czasu i korzystania z multimedialnych rodzajów rozrywki. Największy wybór artykułów, wywiadów, programów, filmów, seriali itp. jest dostępny właśnie w języku angielskim. Również publikacje naukowe i teksty specjalistyczne tworzone są w tym języku tak, aby mogły dotrzeć do jak największej ilości odbiorców. W związku z tym znajomość angielskiego pomaga także w osiąganiu rozwoju osobistego na innych płaszczyznach.

W naszej szkole językowej w Warszawie języka angielskiego można się uczyć na każdym poziomie zaawansowania! Sprawdź ofertę i zapisz się do nas.

Nauka hiszpańskiego

Na drugim miejscu wśród najbardziej popularnych języków do nauki w Polsce plasują się ex aequo hiszpański i niemiecki. Są one coraz częściej wybierane przez uczniów szkół podstawowych, dokładniej klas VII-VIII, jako drugi obowiązkowy język nowożytny. Hiszpański według wielu źródeł jest drugim najbardziej powszechnym pod względem liczby natywnych i nienatywnych użytkowników językiem na świecie. Posługuje się nim ponad 500 milionów ludzi na Ziemi.

Argumentem przemawiającym za podjęciem nauki hiszpańskiego jest fakt, że to dość łatwy do opanowania język. Korzyści płynących z jego znajomości jest natomiast wiele. Nie tylko ułatwia porozumiewanie się podczas zagranicznych wyjazdów, ale jest także jednym z oficjalnych języków ONZ oraz Unii Europejskiej. Umiejętność posługiwania się językiem hiszpańskim umożliwia podejmowanie inwestycji oraz zawieranie kontaktów biznesowych na całym świecie. Język hiszpański staje się także coraz popularniejszy w kulturze. Coraz więcej seriali, które zdobywają międzynarodową popularność, jest właśnie produkcjami hiszpańskojęzycznymi. Kultura latynoska pojawia się już nie tylko jako egzotyczny akcent w filmach i literaturze.

Jeśli chcesz bez przeszkód oglądać ulubione seriale czy czytać hiszpańskie powieści, nauka tego języka jest Ci niezbędna!

Nauka niemieckiego

Na naukę języka niemieckiego decydują się najczęściej osoby pracujące w niemieckich firmach oraz te, od których znajomość tego języka jest wymagana ze względu na ich zawód. Umiejętność posługiwania się niemieckim zdecydowanie ułatwia nawiązywanie kontaktów biznesowych oraz podjęcie pracy w zagranicznych firmach zarówno na terenie kraju, jak i poza jego granicami. Ponadto, znajomość tak niemieckiego, jak i hiszpańskiego otwiera wiele możliwości na rynku pracy.

Językiem niemieckim obecnie posługuje się ponad 120 milionów ludzi. To stawia go w czołówce najpopularniejszych języków na świecie. Posługują się nim mieszkańcy aż 7 krajów w Europie. To w języku niemieckim powstaje wiele znanych i nagradzanych filmów i seriali, a także popularna literatura. Jego znajomość pozwoli Ci więc zapoznać się z każdym dziełem najwybitniejszych niemieckich pisarzy i filozofów w oryginale. Kraje niemieckojęzyczne od zawsze były kolebką uznanych myślicieli i literatów. Obecnie nawet najpopularniejsze medium, internet, jest w dużej części właśnie niemieckojęzyczne. Znajomość choćby podstawowych wyrażeń już ułatwia poruszanie się w świecie online.

U nas nauczysz się języka niemieckiego od podstaw, jak i rozwiniesz swoje umiejętności, aby sprawnie i płynnie się nim posługiwać!

Skorzystaj z naszej oferty

Nasza szkoła językowa (Warszawa) języki hiszpański i niemiecki oferuje w formie kursów grupowych, w parach oraz indywidualnych.

Wszystkich tych języków można się uczyć w naszej Szkole. Zapraszamy do zgłaszania chęci uczestnictwa w kursach przy pomocy formularza oraz do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem strony. 

Sprawdź nasze kursy językowe w Warszawie na Ursynowie!