Nasz zespół

Nasz zespół - lektorzy języków obcych w Szkole językowej Atticus w Warszawie, na Ursynowie

szkoła językowa warszawa lektorzy

Lektorzy języków obcych są fundamentem każdej szkoły językowej. Podstawą dobrego kursu językowego jest dobry nauczyciel. Jak poznać, że lektor, z którym się uczymy jest ekspertem? Oto kilka cech:

1. Wykształcenie kierunkowe

Dyplom ukończenia studiów filologicznych, lingwistycznych czy związanych z nauczaniem języków obcych nie jest konieczny, aby móc podjąć pracę jako lektor języka obcego, ale odbycie takich studiów z pewnością podnosi kwalifikacje i umiejętności nauczyciela. Odpowiednie wykształcenie jest jednym z kryteriów, jakimi się kierujemy nawiązując współpracę z naszymi lektorami.

2. Doświadczenie

Równie ważne jak wykształcenie kierunkowe jest doświadczenie lektorów.

Bardzo często kariera lektora języków obcych zaczyna się od samodzielnego udzielania korepetycji. Następnie, kiedy nauczyciel czuje się już na siłach, decyduje się na podjęcie pracy w szkole językowej. Tu jego praca jest już nadzorowana przez metodyka, czyli nauczyciela z wieloletnim stażem pracy w zawodzie. Dzięki temu lektor zyskuje możliwość rozwoju pod okiem specjalisty.

Zatrudniając lektorów w naszej szkole zwracamy szczególną uwagę na ich dotychczasowe doświadczenie. Im jest dłuższe, tym większą szansę mają kandydaci na współpracę z nami.

3. Zamiłowanie do nauczania oraz pasjonowanie się językami

Zdarza się, że lektorzy czy korepetytorzy traktują nauczanie jako zajęcie dorywcze pracując docelowo w zupełnie innej branży. My wiemy, że prawdziwym nauczycielem jest się na pełen etat. Praca lektora języków obcych to nie tylko prowadzenie lekcji, ale też nieustanny rozwój, dokształcanie się, poszerzanie swojej wiedzy, nadążanie za nowinkami ze świata nauczania. Bycie lektorem języków obcych to nie tylko praca, ale też styl życia. Zamiłowanie do nauczania oraz pasjonowanie się językiem czy językami, których się naucza jest niezbędne, aby móc się spełniać w zawodzie lektora i oferować najwyższą jakość usług. Mamy to na uwadze poszerzając nasz zespół o nowych nauczycieli.

4. Kreatywność i umiejętność przekazywania wiedzy

W pracy nauczyciela języków obcych bardzo ważna jest kreatywność i umiejętność przekazywania wiedzy. Ta druga może zostać nabyta w trakcie studiów kierunkowych, wykształcona w trakcie zdobywania doświadczenia w zawodzie lub wrodzona. Nawet najwybitniejszy lingwista nie będzie dobrym nauczycielem języka, jeśli nie będzie posiadał tej cechy. Kreatywność jest z nią ściśle powiązana, a także niezbędna podczas procesu przygotowywania materiałów dydaktycznych oraz planowania przebiegu lekcji. Cecha ta jest kluczowa zwłaszcza w pracy z dziećmi, ponieważ skupienie ich uwagi wymaga nieszablonowego myślenia oraz często niecodziennych metod, a także wielu angażujących aktywności.

5. Zdolność motywowania i budzenia zainteresowania nauką języka wśród uczniów

Nauka języka obcego odbywa się nie tylko w trakcie lekcji w szkole językowej, ale również poza nią. Nauczyciel, który potrafi zainteresować uczniów językiem czy kulturą kraju, w którym się danego języka używa, odnosi największe sukcesy w dziedzinie edukacji. Najefektywniej uczymy się wtedy, kiedy coś nas interesuje – kiedy chcemy, a nie musimy. Kiedy decyzja o nauce wychodzi od nas samych, a nie jest narzucona z zewnątrz. Lektor, który jest pasjonatem języków obcych potrafi zarazić tą pasją swoich uczniów.

Motywacja jest jednym z kluczowych czynników warunkujących sukces w uczeniu się języka obcego. Dlatego tak ważne jest, aby lektor potrafił zachęcić kursantów do zdobywania wiedzy i poszerzania jej w każdy możliwy sposób, dobrowolnie i również poza szkolną ławką.

Nauczyciele angielskiego, hiszpańskiego i niemieckiego w Szkole językowej Atticus

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne dla naszych przyszłych kursantów jest zapoznanie się z lektorem, który będzie prowadził kurs jeszcze przed podjęciem decyzji o zapisaniu się do naszej szkoły językowej. Z tego względu stworzyliśmy tę zakładkę na naszej stronie. Dzięki niej kursanci mają pewność, że lekcji nie prowadzi anonimowy nauczyciel, o którym brak informacji, ale profesjonalni, pewni swoich umiejętności lektorzy języków obcych.

Poniżej przedstawiamy sylwetki naszych lektorów języków obcych.

nauczyciel angielskiego ursynów

Monika Wronowska - właścicielka i metodyk szkoły, lektorka języka angielskiego i niemieckiego

Jestem absolwentką Instytutu Germanistyki na Uniwersytecie Warszawskim. W trakcie studiów realizowałam program przygotowujący do podjęcia zawodu nauczyciela języków obcych.


Mimo, że językiem moich studiów był niemiecki, to od ponad ośmiu lat nauczam angielskiego. Zdobywałam doświadczenie przede wszystkim pracując jako lektorka w różnych szkołach językowych w Warszawie oraz prowadząc własną działalność.

Założenie szkoły językowej było od zawsze moim marzeniem. W 2018r. się udało i powstała Szkoła Języków Obcych Atticus. Pragnęłam stworzyć kameralne miejsce, w którym to kursant będzie na pierwszym planie, a jakość nauczania na najwyższym poziomie.

Nauczanie języków obcych jest nie tylko moją pracą, ale również największą pasją.

Anna Łakoma - lektorka języka angielskiego

Jestem absolwentką Amerykanistyki, a także  Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Od najmłodszych lat przejawiałam zamiłowanie do nauki języków obcych. Poza szkolnymi zajęciami, z chęcią uczęszczałam na dodatkowe lekcje języka angielskiego, które pokazały mi, że nauka nie musi być monotonna.  

Podczas 5-letniego okresu studiów szczególnie zafascynowała mnie kultura, obyczaje i historia Stanów Zjednoczonych. Już wtedy zaczęłam udzielać prywatnych lekcji języka angielskiego, co sprawiało mi ogromną radość. Szybko zobaczyłam, że praca z ludźmi i ich widoczne postępy dają mi satysfakcję. Staram się, aby moi uczniowie czerpali przyjemność z nauki i z chęcią wracali na kolejne zajęcia.

Na studiach zaczęłam także przygodę z językiem rosyjskim, który okazał się moją drugą wielką pasją. Wakacyjny pobyt w Instytucie Puszkina, a także zwiedzanie pięknej Moskwy tylko mnie w tym utwierdziły.

W wolnym czasie lubię podróżować, a znajomość języków pozwala mi poznawać nie tylko nowe miejsca, ale także nowych ludzi.

nauczyciel angielskiego warszawa ursynów
nauczyciel hiszpańskiego warszawa ursynów

Sylwia Agata Szczyrba - lektorka języka hiszpańskiego

Jestem absolwentką filologii hiszpańskiej we “Wszechnicy Polskiej” Szkole Wyższej w Warszawie.

Moim marzeniem od zawsze było zamieszkanie w Barcelonie, a ponieważ w Warszawie praktycznie niedostępne były żadne kursy z języka katalońskiego, zaczęłam swoją przygodę z językiem hiszpańskim, czego dziś absolutnie nie żałuję. Hiszpanie oraz mieszkańcy Ameryki Południowej to przesympatyczni ludzie zarażający chęcią życia, radością, niezmiernie motywujący do nauki ich pięknego języka.

Prywatnych korepetycji udzielam od drugiego roku studiów. Uważam, że każdy może nauczyć się języka obcego. Grunt to odpowiednie podejście. Ścisłym umysłom z pewnością łatwiej będzie podejść do nauki od strony matematycznej, a czym jest gramatyka, jeśli nie właśnie rozbieraniem danych słów, czy też całych zdań na czynniki pierwsze? Inni mogą nawet nie zauważyć, jak zdobywają nową wiedzę oglądając seriale, filmy, czy czytając książki. W dobie Internetu mamy mnóstwo możliwości poszerzania naszych umiejętności językowych w sposób łatwy i przyjemny i to właśnie staram się przekazać moim uczniom 🙂 

Oluwatosin Ogunleye - lektor języka angielskiego

Swoją przygodę ze światem TEFL rozpocząłem podczas studiów magisterskich na Uniwersytecie Warszawskim. To, co zaczęło się jako tymczasowa praca, ponad dekadę później przekształciło się w pasjonująca karierę. 

Zdobyłem certyfikat Cambridge CELTA niedługo po ukończeniu studiów i od kilku lat pracuję jako lektor języka angielskiego zarówno z dorosłymi w firmach, jak i z młodzieżą w różnych grupach wiekowych.

Opanowanie (wielu) języków obcych jest wymagana umiejętnością w dzisiejszym świecie, w związku z czym nieustannie pracuję nad moimi metodami nauczania i uczę się hiszpańskiego i francuskiego.

Dzięki podróżom moje największe pasje to muzyka światowa i jedzenie.

nauczyciel angielskiego ursynów native speaker
nauczyciel angielskiego warszawa ursynów

Paulina Bartoszewicz - lektorka języka angielskiego

Ukończyłam studia magisterskie na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, częściowo za granicą w ramach stypendium UE. Uzyskałam certyfikaty językowe University of Cambridge – First Certificate in English oraz Certificate in Advanced English, a akcent szlifowałam w czasie pracy jako wychowawca kolonijny w Stanach Zjednoczonych.

Nauka angielskiego od zawsze była moją pasją, którą teraz dzielę się ze słuchaczami. Znajomość języka pozwoliła mi odbyć wiele fascynujących podróży zagranicznych i poznać wspaniałych ludzi z różnych kręgów kulturowych. W wolnych chwilach poświęcam się mojemu drugiemu zamiłowaniu jakim jest psychologia, przy czym wszystkie materiały i wykłady są w języku angielskim, co przynosi mi wiele radości, ponieważ łączę dwie pasje jednocześnie.

Pracując jako lektor szczególną uwagę zwracam na pomaganie kursantom w odkryciu ich własnych zdolności, wypracowaniu najefektywniejszej i najprzyjemniejszej formy nauki. Nauczam w sposób niestandardowy i dostosowany do potrzeb słuchaczy, dlatego doskonale sprawdzam się również jako lektor dla osób o szczególnych potrzebach edukacyjnych.

Natalia Zamolska - lektorka języka angielskiego

Ukończyłam studia wyższe na kierunku Pedagogika, specjalność: nauczanie wczesnoszkolne i wychowanie przedszkolne oraz Pedagogikę wieku dziecięcego na Uniwersytecie Łódzkim.

Studiuję Filologię Angielską II stopnia na Uniwersytecie SWPS oraz Wczesne nauczanie języka angielskiego w ramach studiów podyplomowych.

Posiadam certyfikat IELTS (poziom C1 w skali CEFR).

Doświadczenie w nauczaniu zdobywałam w licznych szkołach, przedszkolach oraz na stażu realizowanym w brytyjskiej szkole podstawowej zlokalizowanej w Madrycie oraz podczas obsługi ośrodka dla dzieci i młodzieży w Stanach Zjednoczonych.

Od wielu lat pasjonują mnie podróże, nauka języków obcych oraz poznawanie nowych kultur. W codziennym życiu staram się pamiętać, że „nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku”.

nauczyciel angielskiego warszawa ursynów natalia zamolska
native speaker hiszpańskiego nauczyciel hiszpańskiego warszawa ursynów

Florencia Musiela - native speaker języka hiszpańskiego

Jestem absolwentką filologii iberyjskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Przez cały okres studiów udzielałam korepetycji z języka hiszpańskiego oraz pracowałam w jednej z warszawskich korporacji w zespole hiszpańskojęzycznym.

Języki obce od zawsze były moją pasją. Nauczanie innych sprawia mi wielką przyjemność i satysfakcję, szczególnie kiedy widzę efekty mojej pracy w postaci zadowolenia uczniów.

Łatwo nawiązuję kontakt z moimi uczniami oraz traktuję każdego słuchacza w sposób indywidualny. Przy nauczaniu języka zwracam dużą uwagę na poprawną wymowę i akcent oraz na potrzeby uczącego się i dostosowuję tempo pracy do wymagań kursanta. 

Jestem optymistyczna i otwarta. Podczas swoich doświadczeń zawodowych nauczyłam się odpowiedzialności, rzetelności oraz cierpliwości. Moim celem jest rozwijanie umiejętności pracy z ludźmi wykorzystując przy tym w pełni nabytą wiedzę.

Jestem osobą kreatywną i energiczną, dzięki czemu takie są również zajęcia, które prowadzę. Cenię sobie oryginalność oraz skuteczność w nauczaniu języków. Kieruję się zasadą, iż uczenie ma być przyjemne.

Do moich zainteresowań należą: literatura latynoamerykańska, podróżowanie oraz jazda konna.

Małgorzata Tamulewicz - lektorka języka angielskiego (lekcje on-line)

Język angielski fascynował mnie na długo przed podjęciem studiów filologicznych. Chciałam poznać go jak najlepiej i ta fascynacja nigdy nie osłabła. Dzięki obcowaniu z angielskim od najmłodszych lat, zarówno podczas zajęć z lektorem jak i poprzez świat anglojęzycznej muzyki, podjęcie studiów na Uniwersytecie Opolskim, a następnie na poznańskim Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza było dla mnie oczywistym wyborem.

Pracując jako lektorka odkryłam, że nauczanie sprawia mi radość, szczególnie, kiedy moi uczniowie robią zauważalne postępy lub kiedy opowiadają mi o sytuacjach, w których musieli użyć angielskiego i są z siebie dumni. Czuję się częścią ich sukcesów w nauce i wiem, że mogę pokazać im jak satysfakcjonujące jest poznawanie obcego języka i posługiwanie się nim.

Sama uczę się i podtrzymuję znajomość innych języków „obcych” dzięki czemu podróżowanie i poznawanie innych ludzi sprawia mi jeszcze większą frajdę 🙂

nauczyciel angielskiego ursynów
nauczyciel angielskiego warszawa ursynów

Pola Boratyńska - lektorka języka angielskiego (lekcje on-line)

Jestem absolwentką Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych oraz Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim.  

Język angielski oraz kultura Wielkiej Brytanii pasjonują mnie od kiedy tylko pamiętam. Dlatego też wybrałałam Anglię jako miejsce w którym stale podnoszę swoje kompetencje językowe i metodyczne.

W czasie prawie 2-letniego pobytu w Anglii pracowałam w różnych szkołach językowych, oraz uzyskałam międzynarodowe certyfikaty metodyczne CELTA i DELTA I.

W pracy zazwyczaj jestem wulkanem energii i uwielbiam pracować z ludźmi.

Nie lubię nudy i powtarzalności, dlatego dbam o to aby każde moje zajęcia były wyjątkowe i dostosowane do indywidualnych potrzeb kursantów. W czasie zajęć lubię wykorzystywać autentyczne materiały oraz mocno dopinguję uczniów do poszerzania wiedzy językowej również poza klasą.

W swojej codziennej pracy z uczniami staram się stwarzać pozytywną atmosferę i zarażać pasją do języka i kultury brytyjskiej, tak aby nauka była przyjemnością i wywoływała uśmiech na ich twarzach. Moją największą motywacją i satysfakcją jest widzieć postęp moich uczniów i ich radość, jaką czerpią z nauki.

Interesuję się psychologią, tańcem, oraz sportami wodnymi. Poza tym uwielbiam podróże – najbardziej do Południowej Anglii, na kajaki i paddleboarding.

Joanna Mikołajczak - lektorka języka angielskiego (lekcje on-line)

Język angielski był moją pasją odkąd pamiętam. Już w gimnazjum interesowała mnie kultura, literatura i historia Wielkiej Brytanii. Wielokrotnie jeździłam z klasą do Londynu, aby zwiedzać tamtejsze zabytki i poznawać język “od kuchni”. Wtedy nawet mi się nie śniło, że kiedyś to będzie “moje miasto”, w którym tak się zakocham 🙂 
 
Ukończywszy Uniwersyteckie Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych na UW i zdobywszy doświadczenie w nauczaniu podczas praktyk nauczycielskich, prywatnych korepetycji, a także we współpracy z różnymi szkołami językowymi, postanowiłam pójść o krok dalej i przeprowadzić się do stolicy Anglii. Przez pięć lat, nie tylko pomagałam w nauce i załatwianiu codziennych spraw Polakom mieszkającym za granicą, ale także pracowałam dorywczo na różnych stanowiskach, w różnych firmach poznając przy tym słownictwo biznesowe, specjalistyczne – zwroty i wyrażenia, których nie uczono mnie ani w szkole, ani na studiach. Długotrwały pobyt w Londynie był nie tylko cudowną przygodą, ale przede wszystkim wspaniałą lekcją języka i kultury. 
 
Wzbogacona o nowe doświadczenia i stęskniona za domem postanowiłam powrócić do Warszawy i rozpocząć pełnoetatową praktykę nauczycielską. Nie ma nic lepszego niż kochać to co się robi, i robić to co się kocha 🙂
nauczyciel angielskiego warszawa ursynów joanna

Zapraszamy do zapoznania się z artykułami oraz materiałami edukacyjnymi w zakładce blog. Treści te tworzą nasi lektorzy języków obcych.