Nasz zespół

Nasz zespół - lektorzy języków obcych w Szkole językowej Atticus w Warszawie, na Ursynowie

szkoła językowa warszawa lektorzy

Lektorzy języków obcych są fundamentem każdej szkoły językowej. Podstawą dobrego kursu językowego jest dobry nauczyciel. Jak poznać, że lektor, z którym się uczymy jest ekspertem? Oto kilka cech:

1. Wykształcenie kierunkowe

Dyplom ukończenia studiów filologicznych, lingwistycznych czy związanych z nauczaniem języków obcych nie jest konieczny, aby móc podjąć pracę jako lektor języka obcego, ale odbycie takich studiów z pewnością podnosi kwalifikacje i umiejętności nauczyciela. Odpowiednie wykształcenie jest jednym z kryteriów, jakimi się kierujemy nawiązując współpracę z naszymi lektorami.

2. Doświadczenie

Równie ważne jak wykształcenie kierunkowe jest doświadczenie lektorów.

Bardzo często kariera lektora języków obcych zaczyna się od samodzielnego udzielania korepetycji. Następnie, kiedy nauczyciel czuje się już na siłach, decyduje się na podjęcie pracy w szkole językowej. Tu jego praca jest już nadzorowana przez metodyka, czyli nauczyciela z wieloletnim stażem pracy w zawodzie. Dzięki temu lektor zyskuje możliwość rozwoju pod okiem specjalisty.

Zatrudniając lektorów w naszej szkole zwracamy szczególną uwagę na ich dotychczasowe doświadczenie. Im jest dłuższe, tym większą szansę mają kandydaci na współpracę z nami.

3. Zamiłowanie do nauczania oraz pasjonowanie się językami

Zdarza się, że lektorzy czy korepetytorzy traktują nauczanie jako zajęcie dorywcze pracując docelowo w zupełnie innej branży. My wiemy, że prawdziwym nauczycielem jest się na pełen etat. Praca lektora języków obcych to nie tylko prowadzenie lekcji, ale też nieustanny rozwój, dokształcanie się, poszerzanie swojej wiedzy, nadążanie za nowinkami ze świata nauczania. Bycie lektorem języków obcych to nie tylko praca, ale też styl życia. Zamiłowanie do nauczania oraz pasjonowanie się językiem czy językami, których się naucza jest niezbędne, aby móc się spełniać w zawodzie lektora i oferować najwyższą jakość usług. Mamy to na uwadze poszerzając nasz zespół o nowych nauczycieli.

4. Kreatywność i umiejętność przekazywania wiedzy

W pracy nauczyciela języków obcych bardzo ważna jest kreatywność i umiejętność przekazywania wiedzy. Ta druga może zostać nabyta w trakcie studiów kierunkowych, wykształcona w trakcie zdobywania doświadczenia w zawodzie lub wrodzona. Nawet najwybitniejszy lingwista nie będzie dobrym nauczycielem języka, jeśli nie będzie posiadał tej cechy. Kreatywność jest z nią ściśle powiązana, a także niezbędna podczas procesu przygotowywania materiałów dydaktycznych oraz planowania przebiegu lekcji. Cecha ta jest kluczowa zwłaszcza w pracy z dziećmi, ponieważ skupienie ich uwagi wymaga nieszablonowego myślenia oraz często niecodziennych metod, a także wielu angażujących aktywności.

5. Zdolność motywowania i budzenia zainteresowania nauką języka wśród uczniów

Nauka języka obcego odbywa się nie tylko w trakcie lekcji w szkole językowej, ale również poza nią. Nauczyciel, który potrafi zainteresować uczniów językiem czy kulturą kraju, w którym się danego języka używa, odnosi największe sukcesy w dziedzinie edukacji. Najefektywniej uczymy się wtedy, kiedy coś nas interesuje – kiedy chcemy, a nie musimy. Kiedy decyzja o nauce wychodzi od nas samych, a nie jest narzucona z zewnątrz. Lektor, który jest pasjonatem języków obcych potrafi zarazić tą pasją swoich uczniów.

Motywacja jest jednym z kluczowych czynników warunkujących sukces w uczeniu się języka obcego. Dlatego tak ważne jest, aby lektor potrafił zachęcić kursantów do zdobywania wiedzy i poszerzania jej w każdy możliwy sposób, dobrowolnie i również poza szkolną ławką.

Nauczyciele angielskiego, hiszpańskiego i niemieckiego w Szkole językowej Atticus

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne dla naszych przyszłych kursantów jest zapoznanie się z lektorem, który będzie prowadził kurs jeszcze przed podjęciem decyzji o zapisaniu się do naszej szkoły językowej. Z tego względu stworzyliśmy tę zakładkę na naszej stronie. Dzięki niej kursanci mają pewność, że lekcji nie prowadzi anonimowy nauczyciel, o którym brak informacji, ale profesjonalni, pewni swoich umiejętności lektorzy języków obcych.

Poniżej przedstawiamy sylwetki naszych lektorów języków obcych.

nauczyciel angielskiego ursynów

Monika Wronowska - właścicielka i metodyk szkoły, lektorka języka angielskiego i niemieckiego

Jestem absolwentką Instytutu Germanistyki na Uniwersytecie Warszawskim. W trakcie studiów realizowałam program przygotowujący do podjęcia zawodu nauczyciela języków obcych.


Mimo, że językiem moich studiów był niemiecki, to od ponad ośmiu lat nauczam angielskiego. Zdobywałam doświadczenie przede wszystkim pracując jako lektorka w różnych szkołach językowych w Warszawie oraz prowadząc własną działalność.

Założenie szkoły językowej było od zawsze moim marzeniem. W 2018r. się udało i powstała Szkoła Języków Obcych Atticus. Pragnęłam stworzyć kameralne miejsce, w którym to kursant będzie na pierwszym planie, a jakość nauczania na najwyższym poziomie.

Nauczanie języków obcych jest nie tylko moją pracą, ale również największą pasją.

Małgorzata Tamulewicz - lektorka języka angielskiego (lekcje on-line)

Język angielski fascynował mnie na długo przed podjęciem studiów filologicznych. Chciałam poznać go jak najlepiej i ta fascynacja nigdy nie osłabła. Dzięki obcowaniu z angielskim od najmłodszych lat, zarówno podczas zajęć z lektorem jak i poprzez świat anglojęzycznej muzyki, podjęcie studiów na Uniwersytecie Opolskim, a następnie na poznańskim Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza było dla mnie oczywistym wyborem.

Pracując jako lektorka odkryłam, że nauczanie sprawia mi radość, szczególnie, kiedy moi uczniowie robią zauważalne postępy lub kiedy opowiadają mi o sytuacjach, w których musieli użyć angielskiego i są z siebie dumni. Czuję się częścią ich sukcesów w nauce i wiem, że mogę pokazać im jak satysfakcjonujące jest poznawanie obcego języka i posługiwanie się nim.

Sama uczę się i podtrzymuję znajomość innych języków „obcych” dzięki czemu podróżowanie i poznawanie innych ludzi sprawia mi jeszcze większą frajdę 🙂

nauczyciel angielskiego ursynów
nauczyciel hiszpańskiego warszawa ursynów

Karolina Zygmunt - lektorka języka hiszpańskiego

Jestem filologiem hiszpańskim, doktorem literaturoznawstwa Uniwersytetu w Walencji. Moja przygoda z hiszpańskim rozpoczęła się już wiele lat temu. Po skończeniu liceum dwujęzycznego i zdaniu hiszpańskiej matury (Selectividad) dzięki stypendium naukowemu mogłam studiować w Hiszpanii, a po ponad dziesięciu latach spędzonych w Walencji, hiszpański zagościł już na stałe w moim życiu prywatnym i zawodowym.

Okres studiów filologicznych zapewnił mi nie tylko znajomość niuansów językowych, ale także umożliwił poznanie hiszpańskich realiów, kultury, zwyczajów i sposobu bycia.

W Walencji miałam również okazję pracować w szkole językowej, ucząc hiszpańskiego na wszystkich poziomach i osoby z przeróżnych stron świata, co pokazało mi jak wielkie zadowolenie i satysfakcję można czerpać z nauczania języka.

Na zajęciach staram się zarażać uczniów swoją pasją i chcę by to oni byli centrum procesu nauczania i czerpali z niego nie tylko wiedzę, ale też prawdziwą radość. A poza literaturą i językami obcymi uwielbiam podróże i piesze wędrówki.

Pola Boratyńska - lektorka języka angielskiego

Jestem absolwentką Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych oraz Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim.  

Język angielski oraz kultura Wielkiej Brytanii pasjonują mnie od kiedy tylko pamiętam. Dlatego też wybrałałam Anglię jako miejsce w którym stale podnoszę swoje kompetencje językowe i metodyczne.

W czasie prawie 2-letniego pobytu w Anglii pracowałam w różnych szkołach językowych, oraz uzyskałam międzynarodowe certyfikaty metodyczne CELTA i DELTA I.

W pracy zazwyczaj jestem wulkanem energii i uwielbiam pracować z ludźmi.

Nie lubię nudy i powtarzalności, dlatego dbam o to aby każde moje zajęcia były wyjątkowe i dostosowane do indywidualnych potrzeb kursantów. W czasie zajęć lubię wykorzystywać autentyczne materiały oraz mocno dopinguję uczniów do poszerzania wiedzy językowej również poza klasą.

W swojej codziennej pracy z uczniami staram się stwarzać pozytywną atmosferę i zarażać pasją do języka i kultury brytyjskiej, tak aby nauka była przyjemnością i wywoływała uśmiech na ich twarzach. Moją największą motywacją i satysfakcją jest widzieć postęp moich uczniów i ich radość, jaką czerpią z nauki.

Interesuję się psychologią, tańcem, oraz sportami wodnymi. Poza tym uwielbiam podróże – najbardziej do Południowej Anglii, na kajaki i paddleboarding.

nauczyciel angielskiego warszawa ursynów
nauczyciel hiszpańskiego warszawa ursynów

Sylwia Agata Szczyrba - lektorka języka hiszpańskiego

Jestem absolwentką filologii hiszpańskiej we “Wszechnicy Polskiej” Szkole Wyższej w Warszawie.

Moim marzeniem od zawsze było zamieszkanie w Barcelonie, a ponieważ w Warszawie praktycznie niedostępne były żadne kursy z języka katalońskiego, zaczęłam swoją przygodę z językiem hiszpańskim, czego dziś absolutnie nie żałuję. Hiszpanie oraz mieszkańcy Ameryki Południowej to przesympatyczni ludzie zarażający chęcią życia, radością, niezmiernie motywujący do nauki ich pięknego języka.

Prywatnych korepetycji udzielam od drugiego roku studiów. Uważam, że każdy może nauczyć się języka obcego. Grunt to odpowiednie podejście. Ścisłym umysłom z pewnością łatwiej będzie podejść do nauki od strony matematycznej, a czym jest gramatyka, jeśli nie właśnie rozbieraniem danych słów, czy też całych zdań na czynniki pierwsze? Inni mogą nawet nie zauważyć, jak zdobywają nową wiedzę oglądając seriale, filmy, czy czytając książki. W dobie Internetu mamy mnóstwo możliwości poszerzania naszych umiejętności językowych w sposób łatwy i przyjemny i to właśnie staram się przekazać moim uczniom 🙂 

Joanna Mikołajczak - lektorka języka angielskiego

Język angielski był moją pasją odkąd pamiętam. Już w gimnazjum interesowała mnie kultura, literatura i historia Wielkiej Brytanii. Wielokrotnie jeździłam z klasą do Londynu, aby zwiedzać tamtejsze zabytki i poznawać język “od kuchni”. Wtedy nawet mi się nie śniło, że kiedyś to będzie “moje miasto”, w którym tak się zakocham 🙂 
 
Ukończywszy Uniwersyteckie Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych na UW i zdobywszy doświadczenie w nauczaniu podczas praktyk nauczycielskich, prywatnych korepetycji, a także we współpracy z różnymi szkołami językowymi, postanowiłam pójść o krok dalej i przeprowadzić się do stolicy Anglii. Przez pięć lat, nie tylko pomagałam w nauce i załatwianiu codziennych spraw Polakom mieszkającym za granicą, ale także pracowałam dorywczo na różnych stanowiskach, w różnych firmach poznając przy tym słownictwo biznesowe, specjalistyczne – zwroty i wyrażenia, których nie uczono mnie ani w szkole, ani na studiach. Długotrwały pobyt w Londynie był nie tylko cudowną przygodą, ale przede wszystkim wspaniałą lekcją języka i kultury. 
 
Wzbogacona o nowe doświadczenia i stęskniona za domem postanowiłam powrócić do Warszawy i rozpocząć pełnoetatową praktykę nauczycielską. Nie ma nic lepszego niż kochać to co się robi, i robić to co się kocha 🙂
nauczyciel angielskiego warszawa ursynów joanna

Zapraszamy do zapoznania się z artykułami oraz materiałami edukacyjnymi w zakładce blog. Treści te tworzą nasi lektorzy języków obcych.