Nasz zespół

Nasz zespół - lektorzy języków obcych

nauczyciel angielskiego ursynów

Monika Wronowska - właścicielka i metodyk szkoły, lektorka języka angielskiego i niemieckiego

Jestem absolwentką Instytutu Germanistyki na Uniwersytecie Warszawskim. W trakcie studiów realizowałam program przygotowujący do podjęcia zawodu nauczyciela języków obcych.

Mimo, że językiem moich studiów był niemiecki, to od ponad ośmiu lat nauczam angielskiego. Zdobywałam doświadczenie przede wszystkim pracując jako lektorka w różnych szkołach językowych w Warszawie oraz prowadząc własną działalność.

Założenie szkoły językowej było od zawsze moim marzeniem. W 2018r. się udało i powstała Szkoła Języków Obcych Atticus. Pragnęłam stworzyć kameralne miejsce, w którym to kursant będzie na pierwszym planie, a jakość nauczania na najwyższym poziomie.

Nauczanie języków obcych jest nie tylko moją pracą, ale również największą pasją.

nauczyciel angielskiego ursynów

Małgorzata Tamulewicz - lektorka języka angielskiego (lekcje on-line)

Język angielski fascynował mnie na długo przed podjęciem studiów filologicznych. Chciałam poznać go jak najlepiej i ta fascynacja nigdy nie osłabła. Dzięki obcowaniu z angielskim od najmłodszych lat, zarówno podczas zajęć z lektorem jak i poprzez świat anglojęzycznej muzyki, podjęcie studiów na Uniwersytecie Opolskim, a następnie na poznańskim Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza było dla mnie oczywistym wyborem.

Pracując jako lektorka odkryłam, że nauczanie sprawia mi radość, szczególnie, kiedy moi uczniowie robią zauważalne postępy lub kiedy opowiadają mi o sytuacjach, w których musieli użyć angielskiego i są z siebie dumni. Czuję się częścią ich sukcesów w nauce i wiem, że mogę pokazać im jak satysfakcjonujące jest poznawanie obcego języka i posługiwanie się nim.

Sama uczę się i podtrzymuję znajomość innych języków „obcych” dzięki czemu podróżowanie i poznawanie innych ludzi sprawia mi jeszcze większą frajdę 🙂

nauczyciel hiszpańskiego ursynów

Paulina Pacholczak - lektorka języka hiszpańskiego

Pasja do języka hiszpańskiego zrodziła się u mnie po wakacjach w Hiszpanii, gdzie całkowicie zakochałam się w tym kraju i jego kulturze. Fascynuje mnie wszystko, co jest związane z Hiszpanią - język, bogactwo kulturowe, różnorodność, optymizm mieszkańców.

Udzielam lekcji języka hiszpańskiego od dwóch lat. Bardzo lubię prowadzić zajęcia z uczniami w wieku szkolnym, ponieważ ich postępy i poprawa wyników dają mi ogromną satysfakcję - szczególnie, gdy uczeń, który po zajęciach w szkole jest zniechęcony do języka, zaczyna czerpać przyjemność z nauki. Impulsem do rozpoczęcia przygody z nauczaniem języka hiszpańskiego było w moim przypadku pragnienie dzielenia się wiedzą z innymi.

Uważam, że najlepszym sposobem na doskonalenie swoich umiejętności jest ciągły kontakt z językiem, dlatego staram się jak najwięcej obcować z kulturą hiszpańską i zarażać tą pasją moich uczniów.

nauczyciel hiszpańskiego ursynów

Weronika Osińska - lektorka języka hiszpańskiego

Jestem absolwentką iberystyki na Uniwersytecie SWPS. Zainteresowanie językiem hiszpańskim narodziło się we mnie już kilkanaście lat temu i pomimo upływu czasu, nadal jestem w nim zakochana. Hiszpański brzmi dla mnie jak muzyka, a studia w tym kierunku oraz nauczanie innych tyko potwierdziły fakt, że jest on moją pasją.

Choć moi uczniowie są w zróżnicowanym wieku, nauczanie każdego z nich sprawia mi taką samą radość i satysfakcję.

Ponadto, moim kolejnym wielkim zamiłowaniem są podróże. Uwielbiam obserwować ludzi z innych krajów, ich mentalność, zwyczaje i tradycje, a także smakować ich regionalną kuchnię. Szczerze wyznaję zasadę, iż podróże kształcą, przede wszystkim w poznawaniu nowego języka i w jego szlifowaniu.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułami oraz materiałami edukacyjnymi w zakładce blog. Treści te tworzą nasi lektorzy języków obcych.