Kursy języka angielskiego w logistyce

angielski specjalistyczny

W globalnej wiosce, jaką jest współczesny świat, logistyka odgrywa kluczową rolę. Towary płyną przez granice, a firmy coraz częściej współpracują z partnerami z różnych zakątków globu. W tym dynamicznym środowisku język angielski stał się niezbędnym narzędziem dla każdego, kto chce odnieść sukces w branży logistycznej i skutecznie zarządzać pracownikami.

Dlatego w Szkole Języków Obcych Atticus oferujemy kurs angielskiego w branży logistyki. W tym artykule przedstawimy Ci korzyści płynące z nauki angielskiego dla logistyki oraz opiszemy, jak wygląda kurs w naszej szkole.

Do kogo skierowany jest kurs angielskiego w logistyce?

Angielskie dla logistyków

Kurs angielskiego dla logistyki jest przeznaczony dla osób, które:

  • Pracują w branży logistycznej i chcą poprawić swoje umiejętności językowe, aby móc swobodnie komunikować się ze współpracownikami, klientami i partnerami biznesowymi z całego świata;
  • Planują rozpocząć pracę w logistyce i chcą zdobyć niezbędne słownictwo i zwroty językowe potrzebne w tej branży;
  • Chcą poszerzyć swoje kwalifikacje i zwiększyć swoje szanse na rynku pracy.

Kurs angielskiego w logistyce jest świetną okazją do rozwoju pod okiem wykwalifikowanego lektora. W Szkole Języków Obcych Atticus dopasowujemy materiały oraz strategię nauki do kursanta, tak by każdy mógł mógł pracować nad swoimi umiejętnościami w najdogodniejszy dla siebie sposób.

Jakie treści są omawiane na kursie angielskiego dla logistyki?

Praca w branży logistyki wymaga wielu różnych działań i czynności. Na kursie angielskiego dla logistyki omawiane są między innymi:

  • Słownictwo i zwroty językowe związane z różnymi aspektami logistyki, takimi jak transport, magazynowanie, spedycja, zarządzanie łańcuchem dostaw;
  • Język biznesowy potrzebny do prowadzenia negocjacji, zawierania umów, pisania e-maili i prezentacji;
  • Komunikacja ustna w języku angielskim, ze szczególnym uwzględnieniem rozmów dotyczących codziennych zadań do wykonania, rozwiązywania problemów, rozmów telefonicznych i spotkań biznesowych;
  • Pisanie i czytanie ze zrozumieniem tekstów fachowych w języku angielskim, takich jak raporty, instrukcje i umowy;
  • Codzienne zadania związane z zarządzaniem pracą w magazynie oraz administracji, łącznie z wdrażaniem i trenowaniem nowych pracowników;
  • Uniwersalne zasady bezpieczeństwa i higieny pracy, udzielanie pierwszej pomocy, międzynarodowe oznaczenia i skróty, fachowe nazwy urządzeń wykorzystywanych na co dzień.
Zajęcia angielskiego z logistyki

Podstawą kursu angielskiego dla logistyki jest określenie potrzeb i dopasowanie właściwych pomocy naukowych.

Podczas kursu opieramy się na materiałach autentycznych, między innymi filmach opisujących procesy w magazynach, artykułach branżowych, wywiadach nagrywanych ze specjalistami z branży logistyki. Korzystamy z podręczników, takich jak In Company 3.0 ESP Logistics oraz Oxford English for Logistics. Dzięki takiemu połączeniu, kurs ma czytelną strukturę, a dodatkowo przygotowuje do codziennej komunikacji. 

Jakie korzyści przyniesie kurs angielskiego dla logistyki?

Uczestnictwo w kursie angielskiego dla logistyki zapewnia wiele korzyści, niezależnie od pozycji zajmowanej w firmie.

Pierwsza z nich to znaczna poprawa umiejętności językowych – podczas kursu wzbogacamy słownictwo, poznajemy gramatykę i szlifujemy wymowę. To przekłada się na pokonanie barier językowych i zwiększenie pewności siebie w komunikacji. Podczas kursów pracujemy zarówno nad umiejętnościami pasywnymi (czytanie i słuchanie), jak i aktywnymi (pisanie oraz mówienie), żeby przygotować kursanta na każdą sytuację: od napisania szybkiej wiadomości na komunikatorze, przez rozmowę telefoniczną, po przedstawianie prezentacji.

Omówienie statystyk podczas spotkania czy rozmowa ze współpracownikami z innych krajów nie będzie stanowić problemów. Zarządzanie pracownikami porozumiewającymi się w języku angielskim, na przykład podczas pracy w magazynie, będzie znacznie łatwiejsze i skuteczniejsze. 

Co więcej, bardzo dobra znajomość języka oznacza lepsze szanse na rynku pracy oraz możliwości awansu na wyższe stanowiska. Swobodne funkcjonowanie w międzynarodowym środowisku biznesowym jest nieocenioną umiejętnością w dzisiejszym świecie. 

Kurs angielskiego dla logistyki będzie również doskonałym przygotowaniem do pracy w branży. Podczas kursu zapoznajemy się z niezbędnym słownictwem nie tylko z działu logistyki, ale również z typowymi dla biznesu sformułowaniami. Każdy program kursu dopasowujemy do wymagań kursantów, odpowiadając na indywidualne potrzeby – skontaktuj się z nami, żeby dowiedzieć się, co możemy zaoferować.

Kursy angielskiego dla logistyki w Szkole Języków Obcych Atticus

Logistyka angielski

Kursy angielskiego dla logistyki dostępne są na różnych poziomach zaawansowania, od początkującego do zaawansowanego. Zajęcia mogą odbywać się w formie stacjonarnej lub online. Przygotowujemy kursy indywidualne i w większych grupach.

Jeśli chcesz poprawić swoje umiejętności językowe i zwiększyć swoje szanse na rynku pracy, zapisz się na kurs angielskiego dla logistyki w Szkole Języków Obcych Atticus – zapraszamy do kontaktu.