Angielski dla branży IT kluczem do zawodowego sukcesu

angielski specjalistyczny

Branża teleinformatyczna to obszar, w którym posługiwanie się językiem angielskim jest na porządku dziennym. Spotkania w zespołach i z klientami, komunikacja wewnętrzna i zewnętrzna, dokumentacja techniczna – wszystko odbywa się po angielsku. Dlatego tak ważne jest, by zdobyć umiejętność posługiwania się tym językiem i czuć się pewnie, niezależnie od sytuacji.

Język angielski dla branży IT jest pełen specyficznych wyrażeń i określeń. Co więcej, język ten stale ewoluuje i niezwykle ważne jest być na bieżąco z nowinkami technicznymi. Zasady znane z innych dziedzin mogą wyglądać nieco inaczej, dlatego warto poznawać język wraz z doświadczonym lektorem podczas kursu.

Do kogo skierowany jest kurs angielskiego w IT?

Na kurs zapraszamy wszystkich związanych z branżą IT, między innymi:

 • studentów kierunków informatycznych, którzy chcą zapewnić sobie dobry start na rynku pracy;
 • programistów, którzy potrzebują języka angielskiego do codziennej komunikacji;
 • inżynierów oprogramowania;
 • osoby myślące o karierze w branży i chcące poznać ją od podszewki;
 • managerów zespołów programistów;
 • administratorów sieci informatycznych;
 • analityków danych;
 • testerów oprogramowania.

Kurs angielskiego w IT jest niezbędny dla osób, które chcą pewnie komunikować się w języku angielskim podczas spotkań, szkoleń, negocjacji i innych sytuacji zawodowych. Ponadto, język angielski potrzebny jest również do czytania dokumentacji technicznych, instrukcji i specyfikacji, które w branży IT są codziennością. Doskonale sprawdzi się również w przypadku osób chcących rozpocząć karierę w międzynarodowym środowisku, pracując z klientami zagranicznymi. 

Znajomość języka angielskiego w IT jest kluczowa w budowaniu swojej silnej pozycji na rynku pracy, gdzie wymagana jest biegłość językowa.

Jakie treści omawiamy na kursie angielskiego w IT?

Lekcje angielskiego it

W przypadku języka angielskiego w IT, ważne jest, żeby szlifować zarówno umiejętności pasywne, jak i aktywne. Na kursie angielskiego pracujemy nad tym, by być biegłym zarówno w mowie, jak i piśmie. Każdy kursant ma swoje potrzeby, na które odpowiadamy, dostosowując program kursu. 

Zwracamy szczególną uwagę na:

 • poznawanie słownictwa typowego dla branży IT (z zakresu programowania, bezpieczeństwa w sieci, administrowania sieciami, baz danych – w zależności od potrzeb);
 • prowadzenie korespondencji: nieformalnej wewnątrz zespołu i formalnej e-mailowej;
 • rozwijanie umiejętności mówienia w różnych sytuacjach zawodowych, np. podczas spotkań, szkoleń czy prezentacji;
 • zagadnienia gramatyczne w kontekście biznesowym i technicznym, które można najczęściej znaleźć w dokumentacji i specyfikacjach;
 • pozbycie się blokady i strachu przed mówieniem po angielsku.

Dzięki indywidualnemu podejściu, możemy dobrać materiały dokładnie odpowiadające potrzebom kursanta. W Szkole Języków Obcych Atticus korzystamy z materiałów autentycznych, w tym artykułów branżowych, nagrań, podcastów i filmów, pochodzących np. z The New York Times oraz WIRED. Ponadto używamy podręczników, które zapewniają jasną i czytelną strukturę kursu, między innymi z serii Career Paths. Pomagamy wyznaczać cele w nauce i je osiągać poprzez ciekawe i angażujące zadania.

Zapraszamy do kontaktu ze Szkołą, by uzyskać więcej szczegółów na temat kursów angielskiego dla specjalistów branży IT.

Jakie korzyści przyniesie udział w kursie angielskiego w branży IT?

Nie ma wątpliwości, że bardzo dobra znajomość języka angielskiego może przynieść szereg korzyści.

Jednym z największych problemów, z którym borykają się osoby uczące się angielskiego w IT jest blokada przed mówieniem. Nasi lektorzy skutecznie pomagają ze zwiększeniem pewności siebie w komunikacji, tak kluczowej podczas pracy w zespole. Jest to możliwe dzięki regularnej praktyce, a także dzięki poszerzaniu słownictwa i typowych zwrotów oraz ćwiczeniu różnych sytuacji: od small talku przy kawie po prezentacje przed całym działem. 

Co więcej, dzięki umiejętnościom zdobytym podczas kursu języka angielskiego w IT, znacznie zwiększamy szansę na awans lub znalezienie pierwszej pracy w branży. Inwestycja we własny rozwój z pewnością przyniesie wiele okazji do rozwoju zawodowego.

Kursy języka angielskiego dla programistów w Szkole Języków Obcych Atticus

W Szkole Języków Obcych Atticus dostępne są kursy języka angielskiego dla branży IT na różnych poziomach zaawansowania, od podstawowego do zaawansowanego, w zależności od indywidualnych potrzeb. Możemy skupić się na szlifowaniu konkretnych umiejętności lub na szerszym rozwoju językowym. Nasi wykwalifikowani lektorzy motywują i zachęcają do nauki, co szybko przynosi zamierzone efekty.

Zajęcia w Szkole mogą odbywać się w różnych formach, np. w grupach, indywidualnie, online lub stacjonarnie. Czas trwania kursu języka angielskiego zależy od jego poziomu i intensywności – wszystkie szczegóły omawiamy zgodnie z potrzebami kursanta. Dzięki elastycznemu podejściu, możemy proponować terminy odpowiadające napiętym grafiku w pracy.

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o kursach języka angielskiego dla branży IT.